Karneval u našoj školi

U našoj se školi 12. veljače 2013. održao zanimljiv karneval – u dvorani za tjelesni vladalo je pravo ludilo. Na fašniku je sudjelovalo devet razreda (od 1. - 4.) u pratnji svojih učiteljica. Djeca su bila jako uzbuđena što će prezentirati svoje luckaste maske. Veselje, šarenilo i vatromet boja moglo se vidjeti svuda oko nas. Za glazbu je bio zadužen učitelj informatike Branko Mileković. No najzaposlenija je ipak bila naša komisija na čelu koje je bio ravnatelj Nenad Bronzović. Uz njega su male školske maškare ocjenjivali i pedagogica Lovorka Jurić, časna Lucijana Bobaš te profesor tjelesne kulture Marjan Marangunić. Pedagogica je i sama pridonijela karnevalskoj zabavi tako što se maskirala u „opasnu“ boksačicu s čak dvije medalje oko vrata. No ona nije bila jedina – i brojni drugi učitelji razredne i predmetne nastave, spremačice i ostalo osoblje bili su prigodno maskirani.

Iz svakog razreda izabrane su po dvije najmaštovitije maske koje su kasnije izašle pred komisiju. Učenici 1.b bili su maskirani u vitezove s kraljem te u Meridu Hrabru koju čuvaju šarena strašila. Među učenicima ostalih razreda bilo je raznih maski; vidjeli smo kauboje, gusare, mumije, princeze… Likovi iz sapunica potaknuli su djecu da se maskiraju i u njih pa se tako u 2.b našao Sulejman, poznati lik iz TV serije Sulejman Veličanstveni koja se ovih dana prikazuje na našim malim ekranima. Utjecaj popularne pjesme Gangnam Style također je bio vidljiv jer se učenik Ivor Bilić prerušio u njenog pjevača.

Ovo su učenici koji su predstavljali svoje razrede:

1.a - Matija Ružić (Clark Kent) i Vitja Telalović (faraon)

1.b - Iva Brkić i Marta Tomljanović (šareno strašilo kao pomoćnica Meridi Hrabroj) te Filip Sinti i Robin Pajić (kralj s vitezom kruglog stola)

2.a - Matija Zonjić (vitez) i Lucija Mijić (Crna kraljica)

2.b - Ana Vrhovac (trbušna plesačica) i Ivor Bilić (Psy, pjevač)

2.c - Noel Martinis (robot) i Ema Majić (mačka)

3.a - Barbara Karačić (ličilac) i Karlo Martinčević (šegrt Hlapić)

3.b - Noa Zvonimir Paić (gusar) i Pave Bilas (sultanija)

4.a - Viktorija Besednik (vojnikinja) i Lovro Pavlov (laptop)

4.b - Ian Gabriel Gnand (vanzemaljac) i Lorena Kovač (sultanija).

Nakon defilea, najbolje maske došle su pred oko ocjenjivačkog suda, a malo kasnije izabrane su one najmaštovitije: robot Noela Martinisa iz 2.c, ličilac Barbare Karačić iz 3.a i vanzemaljac u kojeg se prerušio Ian Gabrijel Gnand iz 4.b. Oni su dobili slatkiše i prigodne diplome.

Na fotografijama pogledajte kako nam je bilo!

Lea Banožić, Jana Duvnjak i Josip Duvnjak, 5.a