Videodružina

Videodružina Osnovne škole Rapska je započela s radom školske godine 2008./2009. pod vodstvom učiteljica Diane Dujmović i Mirene Maljković. Glavni zadatak Družine bio je snimiti kratke filmiće sa školskom tematikom. No, film je rezultat velikog i teškog rada. Kako bi nastao film, prvo treba naučiti neke teorijske osnove, zatim naučiti snimati video- kamerom, imati dobru ideju koju treba razraditi u scenarij i knjigu snimanja, snimiti i tek nakon toga objediniti snimljeno u smislenu cjelinu tj. montirati.

Prvi članovi „filmske“, kako je skraćeno zovemo, su bili učenici 4. a šk.g. 2008./2009. To su današnji osmaši od kojih su neki i ove godine radili na nekim projektima i pokazivali svoje znanje novoj generaciji filmaša- ovogodišnjim četvrtašima.

Nadamo se da ste naše filmove gledali na priredbama i projekcijama, a uvijek možete utvrditi gradivo i ponovno ih pogledati ovdje.

Filmografija:

2008./2009.          Priča o kruhu i nogometu - igrani film

Tko petarde baca... - igrani film

2009./2010.          Spot za sedamdesetu godišnjicu naše škole - reportaža

Sedamdeseta godišnjica OŠ Rapska- dokumentarni film