Humanitarna grupa u našoj školi

U našoj školi već više godina postoji izvannastavna grupa koja se bavi humanitarnim aktivnostima. Voditeljica je učiteljica Mirjana Stevanović s kojom smo porazgovarali o radu grupe.

Kad je grupa oformljena?

Grupa je oformljena kasnih 90-ih godina. I prije toga su se naši učenici bavili humanitarnom aktivnošću. Povod su bile nesretne ratne okolnosti, velik broj prognanih učenika i njihovih roditelja u našem okruženju.

Tko su članovi Humanitarne grupe?

Članovi su učenici naše škole, a najviše je mojih učenika.

S kime surađujete?

Od samog početka ističem jako dobru suradnju sa župom crkve sv. Obitelji i s Crvenim križem. Na početku smo surađivali sa župnikom Vjekoslavom Meštrićem. Po njegovu odlasku, ta je suradnja nastavljena sa sadašnjim župnikom Ivicom Zlodijem.

Čime se sve bavite, u kojim akcijama sudjelujete?

Već tradicionalno uoči Božića, u suradnji s Crkvom, učenici naše škole doniraju osnovne prehrambene i higijenske potrepštine. Humanitarna grupa potom u školskoj knjižnici slaže pakete s tim proizvodima koje učenici i učitelji naše škole podijele ljudima slabijeg imovinskog stanja. Svake godine podijelimo tridesetak bogatih paketa. Župnik javno zahvali župljanima na pomoći koju su pružili potrebitima.

Surađujemo, kao što je već navedeno, i s Crvenim križem – na jesen sudjelujemo u akciji Solidarnost na djelu,koja prelazi granice našega grada, a u proljeće u akciji Zagrepčani Zagrepčanima, koja je usmjerena na pružanje pomoći siromašnim građanima Zagreba.

Tijekom svih ovih godina, uvjerena sam da smo se iskazali.

Čime se još bave učenici unutar Humanitarne grupe?

S učenicima koji idu u Humanitarnu grupu održavaju se radionice na kojima se uvježbavaju socijalne i komunikacijske vještine.

Je li u zadnje vrijeme pomoć našim susjedima potrebnija? Utječe li ekonomska kriza na naše susjede, i kako?

Da, pomoć našim sugrađanima je, nažalost, sve potrebnija. Sve je više onih kojima naši paketi, posjet i lijepa riječ uljepšaju dan.

Koji su ciljevi Humanitarne grupe?

Postiže se povezanost učenika i zajedništvo u istoj akciji, senzibiliziranje učenika i odraslih te poticaj za pomaganje siromašnima. Cilj je pomoći potrebitima. Pomažući njima, naši učenici postaju socijalno osjetljivi, senzibiliziraju se s drugima. Drugim riječima, postaju bolji ljudi.

Razgovor vodili: Tino Hundić i Antonio Sertić, 7.b

objavio: MATIJA VIDMAR   datum: 4. 3. 2013.

Humanitana grupa

Humanitarna grupa u našoj školi

Kad je grupa oformljena?

Tko su članovi Humanitarne grupe?

Članovi su učenici naše škole, a najviše je mojih učenika.

S kime surađujete?

Čime se sve bavite, u kojim akcijama sudjelujete?

Tijekom svih ovih godina, uvjerena sam da smo se iskazali.

Čime se još bave učenici unutar Humanitarne grupe?

Koji su ciljevi Humanitarne grupe?

Razgovor vodili: Tino Hundić i Antonio Sertić, 7.b

objavio: MATIJA VIDMAR   datum: 4. 3. 2013.