HUMANITARNA AKCIJA „Spremni za dobro!“

Od ovoga tjedna učenici naše škole su uključeni u akciju Spremni za dobro!“. Akcija traje od petka 13. lipnja 2014. do utorka 17. lipnja 2014. Ukoliko više učenici ne trebaju neke udžbenike ili radne bilježnice, mogu ih donijeti odmah u knjižnicu jer se sve prikuplja u prostoriji školske knjižnice.

Hrvatski Caritas uz podršku gradonačelnika Grada Zagreba, gospodina Milana Bandića, i Gradskog  ureda za obrazovanje, kulturu i sport  pokrenuo je akciju Spremni za dobro!“ kojom se želi pomoći osiromašenim obiteljima u nabavi školskih udžbenika za novu školsku godinu.U školskoj godini 2014./2015. u nastavu se uvode novi udžbenici, a dosadašnji izlaze iz uporabe.

Cilj humanitarne akcije je nabavka novih školskih udžbenika i pribora za osnovnoškolce i srednjoškolce iz obitelji lošijeg imovinskog stanja te je isključivo u tu svrhu osnovan „Fond za pomoć u nabavi školskih udžbenika i pribora za osnovnoškolce i srednjoškolce iz siromašnih obitelji.“

Partneri u Akciji su tvrtke Lidl Hrvatska i Unijapapir Zagreb.

Novčana sredstva koja se dobiju od prikupljenih starih udžbenika će preko mreže nad/biskupskupijskih caritasa biti usmjerena korisnicima u svim krajevima Hrvatske.

Ovom Akcijom će se pomoći učenicima iz siromašnih obitelji, jačati potrebu za solidarnošću te djelovati na razvijanje ekološke svijesti i odgovornosti kod djece i mladih.

Nadamo se da će naši učenici dati značajan doprinos Akciji.

objavio: MIRENA MALJKOVIĆ   datum: 10. 6. 2014.

Humanitana grupa

HUMANITARNA AKCIJA „Spremni za dobro!“

Partneri u Akciji su tvrtke Lidl Hrvatska i Unijapapir Zagreb.

Nadamo se da će naši učenici dati značajan doprinos Akciji.

objavio: MIRENA MALJKOVIĆ   datum: 10. 6. 2014.