Izvanučionička nastava u meteorološkoj postaji Maksimir

Učenici 7.a i 7.b razreda u pratnji razrednice Adriane Bogdanović i moje malenkosti posjetili su 9. svibnja 2019. meteorološku postaju Maksimir. Cilj je razvijati radoznalost i interes za meteorologiju i prirodne pojave, pobuditi dodatni interes za nastavu, popularizirati znanost i razvijati interes za bavljenje znanošću, pomagati pri razumijevanju i otkrivanju znanosti u svakodnevnom životu.

Branka Grgić

Učenici su napisali:

„Bili smo u meteorološkoj postaji, ustanovi koja služi za meteorološka promatranja radi proučavanja vremena i klime te za druga znanstvena istraživanja važna za poljoprivredu, šumarstvo i promet.“

Iva Brkić, 7.b

„Toga dana padala je kiša i nisu bili idealni vremenski uvjeti, ali nam je meteorolog na zanimljiv način prezentirao kako očitava meteorološke podatke. Upoznali smo uređaje kojima možemo izmjeriti količinu Sunčeva zračenja, vlagu zraka, temperaturu zraka, količinu padalina, smjer vjetra, količinu isparjele vode i još mnogo toga …“

Ema Topalović, 7.a

„Gledali smo kako se helijem puni i nakon toga pušta meteorološki balon.“

Franka Devčić, 7.a

„Posjet meteorološkoj postaji je bio dosta zanimljivo iskustvo jer smo kroz druženje i šetnju stekli i znanje.“

Katarina Aždajić, 7.a

„ … još želim saznati proces koji nastaje kada se kišnicu i lijevak pošalje u laboratorij na analizu čvrstih čestica u kiši.“

Lovro Blažević, 7.b

objavio: Alen Šterpin   datum: 20. 5. 2019.

Popis postojećih albuma:

Naziv albuma