Moja prva knjiga - radionica

Radionica u okviru natječaja „Moja prva knjiga“, kojoj je nazočio čak 31 učenik razredne nastave, održana je u OŠ Rapska u petak, 3. veljače, u popodnevnim satima.

„Moja prva knjiga je državni natječaj za učenike osnovnih škola, pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta koji se kontinuirano provodi od 2004. godine. Natječaj se sastoji u pisanju i ilustriranju vlastite priče, a glavna nagrada je tiskanje najboljih radova koje biraju poznati hrvatski književnici Sanja Pilić i Tito Bilopavlović.
Svrha natječaja je poticanje mašte i kreativnosti, razvoj likovno-literarnih vještina te osvještavanje djece i mladih o njihovim pravima, odgovornosti za okoliš i potrebi brige za zajednicu

Galerija fotografija.

Više na opširnije.

Udruga za promicanje kulture čitanja “KAlibra” je nevladina, neprofitna organizacija kojoj je cilj promicanje čitanja i informacijske pismenosti te razvitak i unapređenje stvaralaštva za djecu i mlade kroz kulturna i medijska događanja. Misija je stvoriti novi naraštaj mladih čitatelja i književnih stvaratelja.“

(tekst preuzet s web stranice Udruge „Kalibra“)

Dvije mlade voditeljice, Ana Željeznjak i Tea Balen, članice Udruge, pokazale su učenicima razredne nastave kako izraditi svoju vlastitu slikovnicu. Donijele su i slikovnice koje su dosad izdane na natječaju, a kojima su se naši učenici oduševili. Topla i ugodna radna atmosfera  vladala je punih sat i trideset minuta. Učenici su ovladali osnovama te se rastali  s voditeljicama puni ideja. Rok za prijavu vlastite slikovnice je 31. ožujka te se nadamo da će iz naše škole otići mnoštvo slikovnica na natječaj.

učiteljica Diana Dujmović

objavio: MIRENA MALJKOVIĆ   datum: 14. 2. 2017.

Popis postojećih albuma:

Naziv albuma