Nagrada Professor Balthazar dodijeljena Pjevačkom zboru starijeg uzrasta OŠ Rapska i njihovoj mentorici Ani Janković

U petak, 5.7.2019.,  je dodijeljena Nagrada Professor Balthazar Pjevačkom zboru starijeg uzrasta OŠ Rapska i njihovoj mentorici Ani Janković na osvojenom 2.mjestu na 62. glazbenim svečanostima, državnom natjecanju zborova.

Na inicijativu gradonačelnika Grada Zagreba, gospodina Milana Bandića, od ove školske godine (2018./2019.) ustanovljena je nagrada „Profesor Baltazar“ kojom se novčanim iznosima za izvrsnost nagrađuju učenici te učitelji/nastavnici – mentori učenika osnovnih i srednjih škola Grada Zagreba koji su na državnim natjecanjima osvojili prvo, drugo ili treće mjesto. Nagrade je primilo 309 učenika i 225 mentora.

Svečana dodjela nagrada održana je u petak, 5. srpnja 2019. godine s početkom u 11.00 sati u Velikoj dvorani Koncertne dvorane Vatroslava Lisinskog, Zagreb.

Nakon što su učenici nagrađenih zborova otpjevali hrvatsku himnu uzvanicima se obratio gradonačelnik Milan Bandić, a posebnu čast su imali mentori - voditelji zborova jer je njima te ravnateljima njihovih škola upravo gradonačelnik osobno uručio priznanja.

Svečanosti su nazočili učitelji škole te roditelji naših pjevača. Svečana dodjela završena je zajedničkim fotografiranjem na pozornici i slatkim domjenkom.

"Jako sam ponosna na naš Zbor i mentoricu Anu Janković koja predano, cijele godine vježbaju i pripremaju se za nastupe. Zaslužili su novčanu nagradu koju će u njihovo ime primiti Škola, ali će učenici sa svojom mentoricom odlučiti kako utrošiti ta financijska sredstva", izjavila je ravnateljica OŠ Rapska Diana Dujmović.

objavio: Alen Šterpin   datum: 7. 7. 2019.